Tohum Otizm Vakfı’ndan Karaman’da Eğitim

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle 24 Şubat’ta Karaman’daki aileler, eğitimciler ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Karaman Polis Evi’nde düzenlenecek seminerde, otizm konusunda uygulamalı eğitimler verilecek.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimleriyle Karaman’daki aile, eğitimci ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Seminerler aracılığıyla, otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenler ve üniversite öğrencilerine otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Karaman Polis Evi’nde 24 Şubat Cuma günü düzenlenecek seminerde ‘Otizm Spektrum Bozukluğunu Tanıyalım’, ‘Otizmli Çocukların Özel Eğitimi’, ‘Otizmli Çocuklar için Ev Programı Geliştirme’ ve ‘Otizmde Tanılama, Terapi ve Tedavi Yöntemlerinin Değerlendirilmesi’ konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecek.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir