Farkındalık yaratan hikayeler

Girişim Hikayeleri’nin kanser ve türevlerine farkındalık amacıyla düzenlediği “Kanser Hikayeleri – Biz Ne Yapabiliriz?” konulu etkinlikte Belki De Sensin, Leyladan Sonra, Umudum Olmaya Var Mısın? ve Umutlu Mutlu projelerinin koordinatörleri kendi hikayelerini paylaştı. Etkinlik 15 Mart Çarşamba günü Habita’da gerçekleşti.

15 Mart Çarşamba günü Habita’da gerçekleşen Kanser Hikayeleri etkinliğinde, bu alanda faaliyet gösteren Belki De Sensin, Leyladan Sonra, Umudum Olmaya Var Mısın? ve Umutlu Mutlu projelerinin koordinatörleri projelerinin çıkış noktasını ve kendi hikayelerini katılımcılarla paylaşarak kanser hakkında yaptıkları çalışmalardan bahsettiler.

Etkinlikte çağımızda çok yaygın olan, genetik ve dış etkenlerden çok çabuk etkilenen bir hastalık olan kanserde en büyük sorunlardan biri de hastaların ve hasta yakınlarının bu konuda ne yapacağına dair bilgi ve motivasyon eksikliği olduğu vurgulandı. Kişilerin kendi veya yakınlarının başına gelmesini beklemeden önlem alınmasının ve farkındalık yaratılması gerektiğinin anlatıldığı etkinlikte, donör olmanın da sanıldığı gibi masraflı ve zararlı olmadığının altı çizildi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir