Sosyal Etki Aktörleri Social Value Matters’ta buluştu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Social Value Matters 2017’nin ilk günü uluslararası düzeyde katılımla gerçekleşti. Social Value International ortaklığında, OPET’in ana desteği; BKM Ekspress, MarjinalSosyal, Myra ve Pioneers Post’un iş birliğiyle gerçekleştirilen konferansa sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, sosyal girişimciler, özel sektör, kamu ve fon veren kurum temsilcileri, analistler ve akademisyenler katıldı.

Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğin ilk gününde açılış konuşmasını SVUK CEO’su Jeremy Nichols yaptı. Sosyal etkiyle eşitsizliğin giderilebileceğine değinen Nichols, değişim düşüncesinin birlikte çalışılarak ele alındığında daha kesin sonuçlara varılabileceğinin altını çizdi.

Adil bir dünya için iletişimi öğrenmemiz gerekiyor

Etkinliğin ikinci konuşmasını Dr. Mairi Mackay yaptı. British Council’in sosyal etki alanında yaptığı çalışmalardan bahseden Mackay, sosyal girişim, sosyal yatırım ve sosyal etki kavramlarına dikkat çekti. Küçük ölçekli programlardan daha geniş programlara geçtiklerini belirterek sosyal girişim hareketinde her ülkenin birbiriyle bağlantılı olduğunu belirtti. Sosyal etkide iletişimin çok önemli olduğunu söyleyerek adil bir dünya için iletişimi öğrenmemiz gerektiğini ve bunun için küresel iletişimi tasarlayıp yaydıklarının altını çizdi.

Farklılaşmanın tek yolu müşteri memnuniyeti

Yuvarlak masa ve workshop’lardan önceki son konuşmayı ise Opet’in Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın yaptı. Temiz Tuvalet Kampanyası hakkında konuşma yapan Aydın, bu dönüşüm hareketiyle farkındalık sağlayarak tuvalet temizliğinin önemine dikkat çektiklerini belirtti.

Etkinlik yuvarlak masa söyleşileri ve workshop’larla devam etti.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir