Babalara çocuk eğitimi

Kadıköy Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı iş birliğiyle Baba Destek Programı başlatıldı. Program kapsamında babalarda aile içinde çocuklarının gelişimine katkı konusunda farkındalık oluşturulması ve babaların çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilmesi amaçlanıyor. 

Kadıköy Belediyesi ve AÇEV’in birlikte yürüttüğü Baba Destek Programı’yla babalara çocuk gelişimi konusunda eğitim veriliyor. Kadıköy Belediyesi bünyesinde yer alan etüt merkezleri ve çocuk yuvalarından faydalanan çocukların babalarına yönelik gerçekleştirilecek programla babaların çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilmesi amaçlanıyor.

Baba Destek Programı tanışma toplantısı Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası, Kemal Tahir ve 19 Mayıs etüt merkezlerinde gerçekleştirildi. 15’er kişilik gruplarla 10 hafta boyunca haftada bir gün iki saatlik oturumlar halinde gerçekleştirilecek programın ilk oturumu da 19 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirildi. Baba Destek Programına 3-6 ve 7-11 yaş arasında çocukları olan babalar katılacak. Program kapsamında Babanın Çocuğun Gelişiminde Rolü, Aile Tutumları, Çocuğu Dinleme ve Anlatma, Olumlu Davranış Geliştirme, Çocuğun Bilişsel, Sosyal, Duygusal, Fiziksel ve Cinsel Gelişimi, Okul, Arkadaşlar ve Baba, Çocukla Zaman Geçirmek ve Oyun gibi başlıklar yer alıyor.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir