Kanserli çocukların aileleri unutulmadı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Ford Otosan iş birliğiyle hayata geçirilecek Umut Kafe sosyal sorumluluk projesi, 25 Nisan günü The Marmara Otel’de düzenlenen lansmanla tanıtıldı. Umut Kafe sosyal sorumluluk projesiyle şehir dışından gelen, işine ara veren veya işsiz kalan kanserli çocukların ebeveynlere maddi destek yaratarak gelir sağlamayı hedefliyor.

Nerede Yaşam Varsa, Orada Umut Vardır sloganıyla KAÇUV ve Ford Otosan iş biriliğiyle başlayan Umut Kafe isimli sosyal sorumluluk projesinin lansmanı 25 Nisan günü The Marmara Otel’de gerçekleştirildi. Şehir dışından gelen, işine ara veren veya işsiz kalan kanserli çocukların babalarına iş istihdamı sağlayacak olan proje, KAÇUV aile evinde kalan ve bu projede çalışacak bir babanın da katılımıyla başlayacak. Ford Otosan desteğiyle gezici bir kafeye dönüştürülen ve Umut Kafe olarak adlandırılan transit araç İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında dönemsel olarak yer alarak kanserli çocukların ailelerine de umut olacak.

50’den fazla ebeveyne iş istihdamı sağlanması hedefleniyor

25 Nisan’da Umut Kafe’nin The Marmara Otel’inde gerçekleştirilen lansmanında konuşan KAÇUV Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öncer; ” KAÇUV olarak çocuklarımızın kanserle mücadelesi sırasında ailelerin yaşadığı ya da yaşayabileceği maddi sorunların çözümüne karşı yardım sağlamak amaçlı oluşturduğumuz projemizle ailelerin hayatına dokunarak onlara umut olmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de umudu çoğaltmayı diliyoruz” dedi.

Ford Otosan Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güven Özyurt; “Sosyal sorumluluk ve gönüllülük esasına dayalı çalışmalarımızla Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasına destek olmaya çalışıyoruz. Projeyle birçok çocuğun ve ailenin hayatına dokunacağımıza yürekten inanıyorum.”

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir