Birecik MYO’dan anlamlı proje

Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu öğrencileri kardeş okul olarak belirledikleri Akarçay İlkokulu için sosyal sorumluluk projesi düzenledi. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen projeyle kermesten elde ettikleri gelirle köy okulunun tadilatını gerçekleştirildi. Okulun ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayan projeyle dezavantajlı gruplara yönelik farkındalık sağlandı.

Birecik MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği programı öğrencileri, kardeş okul olarak belirledikleri Akarçay İlkokulu için sosyal sorumluluk projesi düzenledi. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen projeyle kermesten elde ettikleri gelirle köy okulunun tadilatını gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Sultan Belli koordinasyonunda düzenlenen kermesten elde edilen gelirle, okulun ana sınıfının boyanıp zeminin ise parkeyle döşendi. Ayrıca okulun çimleri biçilerek, okulun avlu duvarlarındaki kırık briketlerini onarıldı.

Birecik MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Yaşar Dörtbudak; “Öğrencilerimiz gerçek bir sosyal sorumluluk projesine imza atmışlar. Sembolik ama çok önemli bir adım. Sadece para yardımında bulunmadılar. Bizzat gidip okulun tadilatında çalıştılar. Hepsini tebrik ediyorum” diye konuştu.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir