5 bin çocuğa bilim aşısı

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen, çocukların araştırma ve sorgulama yetilerini geliştirmeyi hedefleyen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin gezici birimi Bilim Tohumları ekibi Amasya’da çocuklarla buluştu.

Amasya Merkez Abdurrahman Kamil İlkokulu ve Amasya Aydınlık köyü Aydınlık İlkokulu’nda iki gün boyunca 90 çocukla bir araya gelen ekip, çocuklarla birlikte bilim etkinlikleri gerçekleştirdi. Çocukların başta doğa olayları olmak üzere etrafında olup bitenleri sorgulaması ve araştırması hedeflenen etkinliklerde Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi Bilim Tohumları ekibinde gönüllülük yapan üniversite öğrencisi Toplum Gönüllüsü gençler yer aldı.

Kırsal alanlarda yaşayan çocuklara bilimi sevdirmek üzere yola çıkan Bilim Tohumları Ekibi, Mayıs – Kasım 2017 dönemi boyunca Amasya’nın ardından Kayseri, Karaman ve Burdur’da çocuklarla buluşacak. Bayer Genç Bilim Elçileri, 2017 yılında 5 bin çocuğa daha ulaşarak sorgulamanın ve merakın önemi konusunda daha fazla öğrenciyi bilinçlendirmeyi hedefliyor.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir