Genç girişimciler eğitimini tamamladı

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu öncülüğünde 30 lise öğrencisinin kapsamlı bir eğitime alındığı STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar projesinde son aşamaya gelindi.

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından Küçük Ölçekli Hibe Programı kapsamında desteklenen, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu işbirliğinde hayata geçirilen STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar projesi kapsamında 30lise öğrencisi yoğun bir eğitim programına tabi tutuldu.
Geçtiğimiz ay başlatılan projede, öğrencilere matematik, bilim, teknoloji ve mühendislik temelli girişimcilik eğitimi verilerek genç bireyleri iş hayatına erken atılmaları ve yapacakları yeni girişimlerde cesaretlendirilmeleri amaçlanıyor.
İş hayatına doğrudan erişim
Proje kapsamında verilen eğitimler sonrasında öğrenciler, Türkiye’de Ar- ge ve inovasyon çalışmaları yapan uluslararası şirketlere iş ziyaretlerinde bulunacak ve burada eğitim aldıkları konular hakkında iş hayatı hakkında büyük bir tecrübeye sahip olacaklar.

Final 8 Ağustos’ta
Tüm bu çalışmalar sonrasında 30 lise öğrencisi hazırladıkları projeleri jürinin onayına sunacak.Genç girişimciler, projelerinin onaylanması halinde ziyarette bulundukları şirketlerden destek alarak projelerini hayata geçirecekler. Öğrencilerin sertifika alacakları projenin kapanış programı ise 8 Ağustos’ta İstanbul’da yapılacak.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir