Kullanılmayan eşyaları bağışa dönüştüren uygulama

Başak Süer ve Ali Aksakarya kurucu ortaklığında hayata geçirilen Givin mobil uygulamasında, kullanılmayan eşyalar satışa çıkarılarak sivil toplum kuruluşlarına bağışa dönüştürülüyor.

Sivil toplum kuruluşlarına destek olmak için geliştirilen ilk mobil uygulama olan Givin, dört aylık bir uygulama olmasına rağmen toplam 80 bin TL değerinde ürün yüklendi. Kullanılmayan eşyaların eğitim alanındaki sivil toplum kuruluşlarına fona dönüşmesi amacıyla satışa çıkarıldığı uygulamaya, şu ana kadar 5 binden fazla kullanıcı kayıt oldu. Geliri bağışlanmak üzere toplamda 80 bin TL değerinde ürün yükledi. Kullanıcılar, geliri bağışlanmak üzere, ortalama 230 TL’lik eşya listelemesi gerçekleştirdi.

Satın alınan eşyaların tüm gelirleri TEGV, TOG, Koruncuk, TOÇEV ve Tohum Otizm Vakfı’na aktarıldı. Givin’deki ortalama 80 TL’lik alışverişler sayesinde dört ayda eğitime 15 bin liralık destek işlemi gerçekleştirildi.

Mobil uygulama Givin’de, elektronik eşyalardan, ev eşyasına, giyim ve aksesuardan spor ve hobi eşyalarına kadar kullanılmayan her eşya satın alınarak eğitime desteğe dönüşüyor. Givin’in kurucu ortağı Başak Süer; “Givin’le eğitime desteği, bağışı özgürleştirerek ortaya ciddi bir potansiyel çıkardık. Hepimizin, cebimizden para çıkmadan bile katkı sağlayabileceği, hoşumuza giden bir şeyleri alırken bile destek olabildiğimiz, şeffaf, destekçi merkezli bir platform sunuyoruz. Henüz yolun çok başındayız, sesimizi daha güçlü bir şekilde duyurduğumuzda ortaya çıkan rakamların çok daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte, eğitimi ve yenilikçiliği destekleyen kurumlarla iş birliklerine de açığız” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir