İzmir’de yenilenebilir enerji kaynağı kullanımına teşvik

Bornova Belediyesi Meclisi’nde alınan karara göre yenilenebilir enerji kaynağı kullanan binalardan yasa gereği belediyenin aldığı tüm ücretlerden yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek amacıyla, Bornova Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan karara göre güneş, Jeotermal, su, rüzgâr yenilenebilir enerji kaynağı kullanan binalardan yasa gereği belediyenin aldığı tüm ücretlere yüzde 25 oranında indirim yapılması uygulanmaya başlayacak.

Çevrenin korunmasına katkıda bulunmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “İlçemizde yaşam standartlarının yükselmesi öncelikli hedefimiz. Bunun da en önemli şartlarından biri temiz bir çevre. Bornovamız da kaliteli çevre değerleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bornova Belediye Meclisimizde oy birliği ile aldığımız karar da bu anlamda önemli bir katkı sağlayacak. Tüm Türkiye’ye örmek olacak kararla Bornova’da çevreci enerjileri kullanan binalara önemli bir avantaj sağlanmış olacak. Biz, hem yenilenebilir kaynakları kullanarak çevre değerlerimizi koruyoruz, hem de sağladığımız tasarrufları yatırımlara dönüştürüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir