Bursa’da ihtiyaç sahiplerine özel mağaza açıldı

Bursa Osmangazi Belediyesi, ihtiyaç sahibi bireylerin ücretsiz olarak faydalanması için açtığı Sevgi Mağazası’nda bu yıl 4 bin 295 bireyin giyim ihtiyacı karşılandı.

Osmangazi Belediyesi tarafından 2015 yılında ihtiyaç sahibi bireylerin ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirdiği Sevgi Mağazası, günlük ortalama 20-25 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Mağazayı 2017 yılının ilk 7 ayında ziyaret eden 4 bin 295 yardıma muhtaç birey giyim ihtiyaçlarını mağazadan karşıladı.

Evlerdeki kullanılmayan giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahipleriyle ücretsiz olarak buluşturan Sevgi Mağazası, Soğanlı Kültür Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. Sevgi Mağazası hafta içi mesai saatleri arasında hizmet veriyor. Mağazayı ziyaret eden bireyler ayda bir kez olmak şartıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sevgi Mağazası’nın çok amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek; “Öncelikle ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç bireylerimize ücretsiz olarak kıyafet temin edebilme imkanı sağlıyoruz. Bunun yanında, evinde kullanılabilir giyecek ve benzeri eşyası bulunan ancak, çöpe ya da geri dönüşüme vermek istediği eşyalarını değerlendirme imkanı sunmuş oluyoruz. Hepsinden önemlisi de, insanlar arasında yardımlaşma, dayanışma duygularını pekiştirerek, onların manevi dünyasına da hitap etmiş oluyoruz. 2015 yılında faaliyete geçen Soğanlı Kültür Merkezi’nde hafta için açık olan mağazamızdan her yaş ve kesimden bireyimiz faydalanabiliyor. Hayırseverlerin bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir