Yenilikçi fikirlere ve girişimcilere destek verilecek

Allianz Türkiye tarafından girişimcilerin projelerini hayata geçirmek ve inovatif fikri olan çalışanların fikirlerini değerlendirmek amacıyla İnovasyon Ofisi kuruldu.

Allianz Türkiye, girişimcilik ve inovasyonun kurum kültüründe yer alması için İnovasyon Ofisi’ni kurdu. İnovasyon Ofisi ile birlikte Allianz Türkiye, kurum içinde çalışanlarına yönelik girişimci programı başlatırken, kurum dışındaysa E-Tohum ve Girişimcilik Vakfı ile iş birliği yaparak girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerinde destek olacak. Allianz Türkiye aynı zamanda üniversiteler ve tekno parklar arasında iş birliğini artırmak amacıyla da projeler gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui; “Bu çerçevede oluşturduğumuz inovasyon ofisimiz; Allianz Türkiye’nin her bir biriminin, müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak, onların yeni nesil sigortacılık ihtiyaçlarına cevap verecek projelerin hayata geçmesinde gerek kurum içi girişimci potansiyelini harekete geçirmek gerekse kurum dışındaki girişimcilerle iş birliği yapmak; kurumun tüm kılcal damarlarında inovasyon kanının akmasını sağlamak; çalışma kültürünü ve iş süreçlerini inovasyon ile beslemek amacını taşıyor” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir