Akbank üniversiteli gönüllülerini arıyor

Akbank, Türkiye genelinde topluma katkı sağlamak amacıyla başlattığı Şehrin İyi Hali gönüllülük projesi kapsamında bin üniversiteli genci uygulayacağı projeler için birlikte yürütmeye davet ediyor.

Akbank’ın yıllardır çalışanlarıyla birlikte yürüttüğü gönüllülük projelerini üniversiteli gençleri de dahil ettiği Şehrin İyi Hali genç gönüllülük projesine, 6 Eylül’de başlayan başvurular sürüyor. Geçtiğimiz yılarda başlatılan projeye, bu yıl bin genç davet ediliyor.  Ayrıca projede yeni sivil toplum kuruluşu iş birlikleriyle daha fazla iyilik projesi hayata geçirilecek.

Sonbahar döneminde 2 Ekim Pazartesi gününe kadar başvuruların devam edeceği projelerde yer alacak bin genç; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), TURMEPA (Deniz Temiz Derneği), Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı, Hayat Sende Derneği ve Çorbada Tuzun Olsun Derneği iş birlikleriyle eğitimden gençliğe, çevreden hayvan haklarına, sokakta yaşamak zorunda kalan insanlara yardımdan, okul boyama çalışmalarına kadar pek çok topluma katkı projesini hayata geçirecekler.

Bu yıl da Şehrin İyi Hali kapsamında üniversiteli gençler, ilgi alanlarına göre katılmak istedikleri topluma katkı projesini seçebilecekler. Sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle tanışarak, onlardan faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgiler alabilecekler.

Şehrin İyi Hali etkinliği kapsamında toplum yararına projelerde gönüllü olan 18-26 yaş aralığında yer alan üniversiteli gençler, 27. Akbank Caz Festivali programında yer alan 11 Kasım Cumartesi günü Volkswagen Arena’da gerçekleşecek Bonobo konserinde Akbank’ın davetlisi olacaklar. Kontenjanların kısıtlı olduğu proje için, 18-26 yaş aralığındaki tüm üniversiteli gençler başvurularını 2 Ekim Pazartesi gün sonuna kadar http://www.akbanksanat.com/sehriniyihali adresinden yapabilir.

 

 

 

 

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir