WWF-Türkiye 40. Yılını kutlayacak

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), 26 Ekim’de yapılacak bir gala gecesiyle Türkiye’deki 40. yılını kutlayacak. Etkinlikte yer alacak 40 Yılda 40 Başarı sergisiyle hem vakfın başarıya ulaşan çalışmaları anlatılacak, hem de gelecekte yapılması planlanan projeler tanıtılacak.

100’den fazla ülkede 5 milyondan fazla destekçisiyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan World Wide Fund For Nature (WWF), Türkiye’deki 40. Yılını özel bir geceyle kutlamaya hazırlanıyor. Gecede bugüne kadar yapılan çalışmaların anlatılması ve gelecekte yapılması planlanan projelerin tanıtılması amaçlanıyor.

26 Ekim akşamı gerçekleştirilecek olan bağış etkinliğine iş dünyasının ünlü isimleri; doğa koruma destekçileri ve çok sayıda gönüllü katılacak. Kenan Doğulu’nun sahne alacağı gecede yapılacak müzayedeyle WWF-Türkiye’ye kaynak oluşturulması amaçlanıyor.

Ülkemizde Doğal Hayatı Koruma Derneği olarak 1975 yılında çalışmalarına başlayan kuruluş; deniz kaplumbağalarından, sulak alan çalışmalarına, kelaynakların korunmasından, doğal zenginliğe sahip ormanlara statü kazandırılmasına kadar geniş bir yelpazede projeye imza attı.

 

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir