Toplanan bağışlarla çocuklar değişecek Türkiye gelişecek

Türkiye’de bireysel bağışlarla sivil toplum bilincini uyandırarak sivil toplum kuruluşlarına destek olmak amacıyla başlatılan Sosyal Bağış Hareketi’nde kasım ayında bağışlar, 22 yıldır çocuklara eğitimin gücünü, geleceği değiştirme cesaretini kazandırmak amacıyla çalışan TEGV için toplanacak.

MarjinalSosyal’in girişimi ve Facebook’un destekleriyle başlatılan Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de bireysel bağışlarla sivil toplum bilincini uyandırmak ve sivil toplum kuruluşlarına güç vermek amacıyla faaliyetlerine devam ediyor. Sosyal Bağış Hareketi’nde 15 ay boyunca her ayın ikinci perşembesinde bir sivil toplum kuruluşu sosyal medya üzerinde tanıtılıyor.

16 Kasım Perşembe günü bağışlar 22 yıldır “Bir Çocuk Değişir Türkiye Gelişir” düşüncesiyle ilköğretim çağındaki çocuklar için nitelikli eğitim desteği veren TEGV için toplanacak.

1995 yılında Türkiye’nin gelişimi ve geleceği için eğitimle yola çıkan TEGV, bugüne kadar 2 buçuk milyon çocuğun geleceğine katkı sağladı. TEGV,  ilköğretim çağındaki çocuklara “okul dışı eğitim desteği” vermeye odaklandı.

TEGV tarafından Türkiye’nin birçok yerine kurulan Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, Ateşböceği Mobil Öğrenim Birimleri ve Sosyal Etkinliklere Destek Protokolü kapsamında ilköğretim okullarında, gönüllüler aracılığıyla hayata geçiyor ve devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunuyor. Çocukları, sanatla, bilimle, teknolojiyle tanıştırıyor ve çocukların yeteneklerini keşfetmesine yardımcı oluyor.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı; “Eğitim Gönüllüleri Ailesi olarak inanıyoruz ki; eğitim, sadece okuma-yazmaya, sayı saymaya, bilgi edinmeye değil, öncelikle kendi gücünü keşfetmeye ve hayatta kalmaya yarar! Özellikle gelişmekte olan ülkelerde, bazı çocukların, sahip olabileceği tek güç ve tek fırsattır eğitimdir. Biz, sevgiyle yaklaştığımız, bilgiyle donattığımız çocuklarımıza dimdik yürümelerini, hayata karşı daha güçlü durmalarını sağlayacak becerileri ve özgüveni kazandırdığımıza inanıyoruz. Bunu da eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan gönüllülerimiz ve destekçilerimiz sayesinde yapıyoruz” dedi.
TEGV’e 16 Kasım Perşembe günü TEGV Facebook sayfası bağış butonu ya da doğrudan derneğin kendi internet sitesinden bağış yapabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir