Ekonomide kadınlar söz sahibi olacak

Kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesi ve ekonomiye katılım sağlamaları amacıyla Saray Bisküvi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı iş birliğiyle Tarihi Eyüp Oyuncakları Kadın Kooperatifi atölyesinde etkinlik düzenlendi.

Kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomik bağımsızlığını kazanmasına katkı sağlamak amacıyla Saray Bisküvi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı arasında iş birliği yapıldı. Yapılan iş birliği kapsamında Tarihi Eyüp Oyuncakları Kadın Kooperatifi atölyesinde Saray Bisküvi kadın çalışanları Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın birlikte çalıştığı kadınlara pazarlama ve kariyer odaklı bilgilerini aktardığı, deneyimlerini paylaştığı etkinlik düzenlendi.

KEDV’li kadınlar, Saray Bisküvi çalışanları ve oyuncu Bengi Öztürk’ün de katıldığı etkinlikte Saray Holding Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ, “Emeğin değerini bulmasını sağlayacak pazarlama yaklaşımları” başlıklı bir eğitim verdi. Gülnur Uluğ, eğitimde KEDV’e üye kooperatiflerdeki üretici kadınlarla üretim, fiyatlandırma ve satış konusundaki ipuçlarını paylaştı. Etkinliğe katılan Saray Bisküvi’nin kadın çalışanları da iş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak kadınların sorularını yanıtladı. Tarihi Eyüp Oyuncakları kooperatif yetkilileri de Saray Bisküvi çalışanlarına ahşap boyama eğitimi verdi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir