ALİKEV’den genç sanatçılara maddi destek

Maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmasını sağlamak için Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Genç Sanatçı Fonu projesini hayata geçiriyor.

ALİKEV, sanata gönül veren gençlerin fikirlerini sanat eserlerine dönüştürebilmeleri amacıyla Genç Sanatçı Fonu projesini başlatıyor. Proje kapsamında genç sanatçılar, belirlenen tema üzerinde sanat dalı sınırı olmaksızın projeleriyle fona başvuru yapabilecek. Genç Sanatçı Fonu’na başvurular ise 4 Aralık 2017 tarihinde başlıyor.

Fonun amacına uygun olarak, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.

Bu yıl değerlendirmelerin “barış” temasına göre yapılacağı ALİKEV GSF’ye başvurular 4 Aralık 2017 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında alınacak. Başvuru yapabilmek için ise; 2017 yılı için 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmakla Hatay veya Eskişehir illerinden birinde ikamet etmek gerekiyor. Desteklerin eser başına en fazla 5 bin TL olarak belirlendiği fonda; eserin üretimi için gereken ahşap, metal, tuval gibi malzemeler, kostüm, dekor, küçük araç-gereçler, fotoğraf veya heykel stüdyosu ayarlanması, seyahat, malzemelerin nakliyesi ile değerlendirme komitesinin uygun gördüğü diğer destekler de verilecek.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir