Su elçileri projesi tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT iş birliğiyle çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”nin tamamlanması ardından kapanışı bir törenle yapıldı.

Avrupa Birliği ve Türkiye’nin finansal desteğiyle başlatılan projenin kapanış törenine Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren, TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Müsteşar François Begeot, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem katıldı.

Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren yaptığı konuşmada; “Bu projeyle geleceğin teminatı olan çocuklarımızın suyun önemini kavrayarak emin adımlarla geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaklarını düşünüyorum. Kurumsal anlamda da bu projeye ve devamı olacak projelere katkımız devam edecektir” dedi.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ise; “TRT olarak projenin içinde bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Devlet kurumlarının bir araya gelerek bu kadar anlamlı bir projeye imza atması ayrıca mutluluk verici.  Projenin devamına da katkı vereceğimizi vurgulamak isterim. Önümüzdeki 23 Nisan etkinliğimizin de ana temasını su ve Su Elçileri olarak belirlemeyi planlıyoruz. Bunun da ayrıca bu proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışmalarına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Projenin kapanış töreninde resim, afiş, hikâye alanlarını kapsayan dokuz kategoride “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışmasında dereceye giren ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ödülleri verildi.

Kapanışa ayrıca proje boyunca birinci ve ikinci Genç Su Elçileri Meclisi’nde görev yapan ve Avrupa Birliği ülkelerindeki su ve çevre konularında ilgili kurumların çalışma prensiplerini ve işleyişlerini öğrenebilmeleri, çalışmaları yakından takip edebilmeleri ve yapacakları çalışmalar için deneyim kazanmaları için Fransa ve Belçika’ya çalışma ziyareti gerçekleştiren Genç Su Elçileri Meclisi üyeleri de katıldı.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir