Yeşil gelecek için

Doğaya katkı sağlamak amacıyla Henkel ve Ege Orman Vakfı’nın iş birliğiyle İzmir Tire ilçesinin köylerinde öğrencilere çevre eğitimi verildi. Bölgede bin 448 fidanlık koru oluşturuldu. 

Henkel ve Ege Orman Vakfı iş birliğiyle, 15 Aralık’ta Tire’nin çevre köylerindeki okullarda öğrencilere doğa ve orman sevgisi, küresel ısınma, orman yangınları konularında eğitim çalışması gerçekleştirildi. 16 Aralık’ta ise Henkel Sürdürülebilirlik Elçileri, öğrencilerle birlikte 26 dekar alanda bin 448 fidanlık Henkel Korusu’nda fidan dikti.

Henkel Sürdürülebilirlik Elçileri Serkan Çakar ve Özlem Şanlı Oyman: “Henkel’de müşteriler ve tüketiciler için olduğu kadar tüm toplum için de sürdürülebilir değer yaratmayı istiyoruz. Bunu yapabilmek için ise, sürdürülebilirlik gücümüzü tüm değer zincirimize yansıtmak için çalışıyoruz. Bununla birlikte aynı şirketler gibi her bir birey de davranışlarıyla daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunabilir. Sürdürülebilirlik Elçilerimizle çocuklarımıza bu farkındalığı kazandırmak üzere bu projede bir araya geldik. Ayrıca yarınlarımız için çocuklarımızla birlikte büyüyecek 1 bin 448 ağaçtan oluşan bir koru meydana getirdik. Sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundular.

Ağaçlandırma alanında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ise; “Dikilecek fidanlar fıstık çamı, badem gibi gelir getirici nitelikte olacak. Böylelikle kırsal kalkınmaya da destek vermiş oluyorsunuz. Doğaya katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz“ dedi.

 

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir