Afrika’ya can suyu

ALİKEV, Sen De Gel Derneği’yle birlikte, kasımla mayıs ayları arasında ciddi kuraklık geçiren Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köyünü suyla buluşturdu.

ALİKEV, Sen De Gel derneğiyle, yedi ay boyunca kuraklık mücadelesi veren Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köylülerini suyla buluşturdu. Sare Jiburu köyünde 557 kişi yaşıyor ve oradaki çocukların önemli kısmı daha beş yaşına bile varamadan susuzluk nedeniyle hayatını kaybediyor.

12 Aralık tarihindeki su kuyusu açılışında konuşan Sen de Gel Derneği kurucularından İbrahim Betil; “Sen de Gel Derneği olarak 2012 yılından beri Gambia’da projeler gerçekleştiriyoruz. Yılda iki kez düzenli olarak Gambia’yı ziyaret ediyorum. Ama bu ziyaretim, benim için bu zamana kadarki en etkili ve önemli buluşma oldu. Ali İsmail’in ve bu köyün hayallerini gerçekleştirmede destek olabildiğimiz için çok mutluyum. Her zaman gerçek insanlığı Gambia’da bulmuşumdur. Sizlerin ve çocuklarınızın sağlıklı olabilmesi için destek olmaya devam etmeyi umuyoruz” dedi.

“Su kuyusunun köyün çocuklarının en güzel şekilde büyümelerine ve sağlıklı şekilde yaşamalarına vesile olmasını umuyorum” diyen Emel Anne; “Burada olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Her şeyden önce “Sen de Gel” derneğine bu projede bize de yer verdikleri için teşekkür ediyorum. Ali İsmail, her zaman çocuklar için bir şeyler yapmak isteyen, her şeyden önce çocukları önemseyen biriydi. Bugün burada çocukların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi amacıyla açılan su kuyusu, oğlumla bir kez daha gurur duymamı sağladı” şeklinde konuştu.

Şahap Baba ise, “Ali İsmail öldürüldüğünde henüz bir çocuktu. En çok önemsediği şey ihtiyaç sahibi çocukların güzel yaşamasıydı. Eminim oğlumun ruhu bugün buradaki mutluluğu hissediyor ve bu sayede yattığı yerde rahat ediyor. Sen de Gel ekibine ve İbrahim Betil’e çok teşekkür ediyorum. ALİKEV’le başka ihtiyaç sahiplerine de destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir