Çocuklara temiz kıyafet

Ariel, Migros ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen Kıyafet Bağış Kampanyası 30 Kasım’da tamamlandı. Kampanya kapsamında 56 ilde 100 bin parça kıyafet toplandı.

Ariel, Migros ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen Kıyafet Bağış Kampanyası 30 Kasım’da tamamlandı. Kampanyada 100 bin parça kıyafet toplandı. 56 ilde, toplam 975 Migros ve Kipa mağazasında bulunan kampanya kutularına bırakılan 100 bin adet kıyafet Ariel’le yıkanıp temizlendi. Kıyafetler, TOG ve Kızılay tarafından çocuklara ulaştırılacak.

Kampanyanın sonuçlarına ilişkin konuşan P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü İpek Ersavaş; “2010 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Kıyafet Bağış Kampanyası bu yıl bir rekora imza attı. Kampanyamızın altıncı yılında 100 bin parça kıyafet toplamayı başardık. Bu sonuç bize ne kadar duyarlı bir toplum olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Bağışlarıyla katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda da tertemiz kıyafetleri çocuklarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

“Çok kıymet verilen bir çalışma”

Kampanyayla ilgili görüşlerini paylaşan Migros Ticaret A.Ş. Pazarlama Direktörü Aysun Zaman; “Migros olarak, sosyal sorumluluk projelerimizi iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve özellikle de müşterilerimizin desteğiyle hayata geçiriyor, böylece yarattığımız faydayı çarpan etkisiyle büyütüyoruz. Ariel ve TOG iş birliğiyle 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Kıyafet Bağışı projemiz de toplumsal konulara duyarlı ve farkındalığı yüksek Migros müşterilerinin gücünü ortaya koyan, çok kıymet verdiğimiz bir çalışma. Geçtiğimiz altı yılda 225 bin çocuğa ulaşan projemize bu sene müşterilerimiz adeta rekor bir katılımla destek verdi. Bu yıl mağazalarımızdan 100 bin kıyafet bağışı daha aldık. Bu kıyafetler yeni gibi tertemiz hale getirilerek TOG gönüllüleri tarafından ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımıza ulaştırılacak. Bir kez daha müşterilerimize destek ve duyarlılıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“Yıllara yayılan bu ilişkinin sürmesini umut ediyoruz”

Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Eş Başkanı Suzan Bayazıt ise vakıf olarak hayata geçirdikleri projelerden duydukları mutluluğu belirterek; “Toplum Gönüllüleri Vakfı Türkiye’nin en yaygın gençlik sivil toplum kuruluşlarından biri. 80 ilde 129 üniversite kampüsünde 63 binin üzerinde Toplum Gönüllüsü genç sosyal fayda temelinde projeler geliştiriyor, eğitimler alıyorlar. Ariel ve Migros’un gençlerin değerlendirmelerine, kararlarına ve toplumsal fayda temelinde yaptığı çalışmalara önem verdiğini ve gençleri desteklediğini gösteren bu projeyle çok sayıda genç, kampanyada yaratılan faydanın doğru yerlere ulaşmasını sağladı. Yıllara yayılan bu ilişkinin, yine gençlerin desteklenmesine devam ederek, sürmesini umut ediyoruz” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir