Bursa mahallelerinde internet eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın farklı mahallelerinde tam donanımlı otobüslerle özellikle ev hanımlarına yönelik olarak düzenlenen ücretsiz Bursa Mobil Eğitim projesiyle 2 bin 206 kursiyere, Bursa Engelsiz Mobil Eğitim projesi kapsamında ise 324 kursiyere katılım belgeleri törenle verildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle ev hanımlarının bilgiye daha rahat ulaşmaları ve çocuklarının eğitimine katkı sağlayabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen BUMEP eğitimlerinden faydalanan 2 bin 206 kursiyerle engelli bireylere yönelik olarak gerçekleştirilen BENMEP eğitimlerine katılan 324 kursiyer, düzenlenen törende katılım belgelerini aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda sürdürülen Bursa Mobil Eğitim Projesi’nin 2016-2017 eğitim dönemi son dönem katılım belgeleri dağıtım töreni Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda yapıldı. Tören öncesinde Büyükşehir Belediye Orkestrası sanatçıları tarafından katılımcılara yönelik bir konser verildi. Program, BUMEP ve BENMEP projesinin tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Törende BUMEP kapsamında 10 kişi, BENMEP kapsamında da altı kişi, temsili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın elinden belge aldı.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Belediye olarak özellikle ev hanımlarını üretime adapte etmek, engelli bireylerimizle alakalı devletimizin sağladığı imkanları bir tık öteye götürmek için bu tip uygulamalara yöneliyoruz. İnşallah bu tür organizasyonlarımız artarak devam edecek. Bunlar gerçekten Türkiye’nin gelişmesi için önemli hamleler. Bugüne kadar yaklaşık 60 bin kursiyere ulaşılmış ve 39 bin kursiyer eğitime dahil edilmiştir. Kursiyerlerimiz aldıkları eğitimler sayesinde günlük hayatlarında ihtiyaç duydukları bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Yine aldıkları eğitimler sayesinde yeniliklerden korkmak yerine bunları kullanarak çocuklarına yardımcı olabiliyorlar. BUMEP projesiyle 2017 yılı içerisinde dokuz eğitim döneminde 14 bin 767 kursiyere ulaşıldı. 102 farklı noktada verilen eğitimlerde 8 bin 152 kursiyer belge almaya hak kazandı. Bugün 2 bin 206 kursiyere belgelerini dağıtıyoruz” diye konuştu.

BENMEP projesini anlatan Başkan Aktaş; “Şu anda üç farklı ilçede devam eden eğitimler, engelli bireylerimize özel dizayn edilen otobüslerde sağlanıyor. Burada temel bilgisayar programlarından grafik tasarıma kadar birçok alanda eğitim görülüyor. Eğitim hizmetlerinin yanında alanında uzman psikolog ve eğitmenler eşliğinde rehabilitasyon ve psikolojik destek hizmetleri de katılımcılarla buluşturuluyor. Bu projede, 2017 yılında 24 farklı noktada verilen eğitimlerle 4 bin 707 kursiyere ulaşıldı. 864 kursiyerimiz belge almayı hak etti. Bugün 324 kursiyerimiz belgelerini almış bulunuyor” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir