Bursa’da çocuklar toprakla buluşturuluyor

Koruma ve bakım altında kalan gençlerin hayat kalitesini artırmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Hamidiye Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Bursa Gençlik Spor İl Müdürlüğü Osmangazi Gençlik Merkezi ve Yeşilay Bursa Şubesi’nin destek ve katkılarıyla düzenlenecek olan Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller projesinin tanıtım toplantısı, Bursa Kent Konseyi ofislerinde düzenlendi.

Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller projesi kapsamında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde koruma ve bakım altında kalan gençlerinde yer aldığı 30 gence Bursa Hamidiye Anadolu Mesleki Teknik Lisesi’nde kurulan seralarda doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları yapılacak.  Daha sonra gençlerin serada ektikleri, bakımını yaptıkları bitkiler, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk sitesinde oluşturulan hobi bahçelerine taşınacak.

“Doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları gerçekleştirilecek”

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni; “Sosyal Politikalar Merkezi Derneği’nin sahibi olduğu Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller projesi de Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı’ndan hibe aldı. Proje kapsamında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde bağlı koruma ve bakım altında kalan gençlerinde içerisinde yer aldığı toplam 30 gencimiz Bursa Hamidiye Anadolu Mesleki Teknik Lisesi’nde kurulan seralarda doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları gerçekleştirecek. Daha sonra gençlerimizin serada ektikleri, bakımını yaptıkları bitkileri, çocuk sitesinde oluşturulan hobi bahçelerine taşıyacağız. Sağlıklı şekilde bitkisini büyüten gençlere de ödüller vereceğiz. Projenin hayata geçirilmesinde başta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum. Daha güçlü bir Bursa için hep beraber çalışacağız” dedi.

Sosyal Politikalar Merkezi Derneği Başkanı Murat Başlar; “Bu hobinin alışkanlığa dönüşmesi için bu atölyelerde saksılara bitki ekmeleri sağlanacak ve proje kapanış toplantısına kadar geçecek iki aylık sürede sağlıklı şekilde bitkisini büyüten gençlere ödül verilecektir. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk sitesinin bahçesinde hobi bahçesi oluşturulacaktır. Bu bahçeler gençlerin serada kendi ektikleri, bakımını yaptıkları bitkilerden oluşacaktır. Grupların kaynaşması için sosyal uyum ve motivasyon faaliyetleri düzenlenecektir. Projenin her aşamasına destek olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir