İzmir’de iyilik paylaşılarak çoğalıyor

İhtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmak amacıyla İzmir Bornova Belediyesi tarafından açılan Dost Marketlerden yararlanan insan sayısı 5 bin 160’a ulaştı. 

Bornova Belediyesi ve Türk Kızılayı Bornova Şubesi iş birliğiyle 2014 yılında hayata geçirdiği Dost Market’in dördüncü Şubesi Çamdibi’nde açılırken, marketlerden yararlanan insan sayısı 5 bin 160’a ulaştı. Dost Market’in Çamdibi Şubesi’nden yararlananlar Bornova Belediyesi organizasyonunda Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde bir araya geldi. Toplantıda vatandaşlar görüş, öneri ve dileklerini kurulan stantlar aracılığıyla birebir aktardı.

İyiliğe aracılık etmek misyonuyla çalışan Dost Market’ten yararlanan ailelerin yer aldığı toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornovalılara hizmet etmenin büyük onur olduğunu söyledi. Dost Market Projesi’nin  dördüncü  yılına girdiğini ifade den Başkan Atila; “Bornova Merkez, Altındağ ve Doğanlar’dan sonra Çamdibi’nde de açtığımız şubemizle dört yılda dört şubeye ulaştık. Bu gün 5 bin 160 ihtiyaç sahibi aileye hizmet veriyoruz” dedi.

Marketin Çamdibi şubesinden 900 ailenin faydalandığını belirten Başkan Olgun Atila; “Bu pojeyi hayata geçirirken dil, din, ırk hiç bir ayrım yapmadan ilçemizde bulunan tüm ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanmasına önem verdik. Biz iyiliklerin ve güzelliklerin paylaşarak çoğalacağına, sıkıntılarında bu sayede azalacağına inanıyoruz. Bu gün burada Çamdibili hemşehrilerimizle birlikteyiz. İlerleyen günlerde de Doğanlar, Altındağ ve Merkez’de bu buluşmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir