Ankara’da gönüllü eğitmenler aranıyor

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek, gençlere eğitim vererek kodlama bilincini yaymak amacıyla Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında gönüllü eğitmenler aranıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği ortaklığıyla hayata geçirilen Yarını Kodlayanlar projesindeki eğitimlerle teknoloji tüketen değil, aynı zamanda teknoloji üreten bir nesil yetiştirmek amaçlanıyor.

Yarını Kodlayanlar projesinin 21-25 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, sadece Ankara’dan gelen başvurular kabul edilecek. Kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır. 21-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde bulunan sınıfta 7-14 yaş arasındaki çocuklara, dört saat boyunca bilgisayar sınıflarında Scratch programlama dili eğitimleri, dört saat mBot aracılığıyla robotik programlamaya giriş ve 16 saat Arduino ile elektronik uygulamalar eğitimleri gerçekleştirecek.

Ankara özelinde gerçekleşecek bu eğitmen eğitimi sonrasında, BTK bünyesinde mevcut olan eğitim sınıfta üç aylık bir program dahilinde her hafta sonu çocuklar için eğitimler verilecek.

Gönüllü eğitmenlik için başvuru tarihi ise 15 Şubat olarak belirlendi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir