Minik Dostlar İş Arıyor

Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği, sahipsiz köpeklere yuva bulabilmek için Minik Dostlar İş Arıyor projesini hayata geçirdi.

Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, ofislerde köpeklerin bulunması ortamdaki stresi azaltırken, mutluluğu artırıyordu. Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği, bu bilgiyi daha fazla sahipsiz köpeğe yuva bulabilmek için bir fırsat olarak gördü ve Minik Dostlar İş Arıyor projesini hayata geçirdi. Proje, insanların hayvanlara ulaşarak sahiplendiği alışıldık sahiplendirme modelini tersine çevirerek, hayvanların insanlara ulaşmasını sağlıyor.

Gerçek Linkendin Profilleri, Rüya Gibi Title’lar

Proje için sahiplendirilmesi hedeflenen köpeklerle fotoğraf çekimleri yapılarak presantable görünmeleri sağlandı. Bu fotoğraflarla her birine Linkedin profilleri açılarak, özgeçmişleri ve yetenekleri de profillerine eklendi. Mod Yükseltme Mühendisi, Sarılma Bilirkişisi gibi title’larıyla dikkat çeken dostlar, Linkedin üzerinden şirketlere başvuru yaparak kendilerine hem iş hem de yuva bulmaya çalışacaklar.

Proje elçisi Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk ve Türkü Turan, sosyal medyadan yayınlanan proje filmine sesleriye hayat veriyor. Beyazıt Öztürk aynı zamanda projenin elçiliğini de üstleniyor. Kendisine iş arayan minik dostların, hikayelerini ve Linkedin profillerini Minikdostlarisariyor.com adresinde görebilirsiniz.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir