Boğaziçi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler’in iklim kahramanı Doug Woodring’i ağırlayacak

Boğaziçi Üniversitesi, Boğaziçi Lectures etkinlikleri kapsamında, okyanuslar başta olmak üzere çevreyi kirleten plastikler konusunda tüm dünyada ses getiren çalışmalara imza atan ve pek çok ödül sahibi uzman çevreci Doug Woodring’i konuk ediyor. 

Boğaziçi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN Turkey) ve WWF-Türkiye iş birliğiyle denizlerimizdeki plastik kirliliği sorunu ve bioçeşitliliği masaya yatırmak üzere BU Lectures etkinliklerinde yer alacak Doug Woodring, 23 Mart 2018, Cuma günü saat 15.00’da, “Plastik – Gezegeni saran madde” başlıklı bir konuşma yapacak.

Okyanusları iyileştirmek amacıyla inovatif çözümler, teknoloji ve işbirlikleri geliştiren Okyanus İyileştirme Birliği adlı kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve müdürü olan Doug Woordring, 2018 yılında İnovatif Yardımseverlik dalında Prens Albert Prize ödülüne de layık görülen bir çevreci.

Wharton Enstitüsü Küresel Çevre Liderliği programında Danışma Kurulu’nda görev yapan Woordring, aynı zamanda ilk defa Rio+20 Dünya Zirvesi’nde hayata geçirilen Plastiklik Forumu’nun da kurucusu. Rio’daki BM Zirvesi’nden bugüne atık ayak izimizi düşürdüğümüz bir dünya için plastik sürdürülebilirliğinin geleceği konusunda Hong Kong, New York, Portekiz, Şangay, Londra, Dallas, Los Angeles ve Sydney’de pek çok çalışmaya imza attı. Asya’daki tek okyanus film festivali olan “Sinemada Okyanus Film Festivali”nin de yöneticisi durumunda.

Tüm Zamanların en iyi 50 Su Adamı arasında

Denizlerle ilişkisi aynı zamanda sporcu kimliğiyle öne çıkan Doug Woodring, açık deniz yüzücülüğü sporuna yaptığı inovatif katkılardan dolayı üç kez Yılın Dünya Açık Deniz Yüzücüsü seçilmesinin yanı sıra, tüm zamanların en iyi 50 Su Adamı arasında gösterildi. California Berkeley Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi mezunu olan Doug Woodring, hem Wharton School (MBA) ve John Hopkins Üniversiteleri’nden yüksek lisans derecesine sahip.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir