Barış Koşusu Ardından Düşündüklerim: Umut vs Kin

“Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu.

Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.”

Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Ailesi bunu görmüş, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak almış ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurmuş.

18 Mart’ta, Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Defne Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da desteklenen, bu yıl ilk kez koşulan Hatay Barış Koşusu’ndaydım.

17 Mart’ta yapılan konser, konserde Emel Anne’nin sahnedeki konuşması, 18 Mart’ta koşu öncesi sahneden yapılan seslenişler, Korkmaz Ailesinin ne kadar muhteşem bir şey yaptığını bir kez daha ortaya koydu. Aile Ali’nin ardından her gün kini büyüteceğine Ali’nin düşlerine yoğunlaştı. Bir yandan hukuk sürecini devam ettirirken gençlere destekle gündemde oldu.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir