Dünya Dilek Günü İstanbul Akvaryum’da kutlandı

Hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştiren Bir Dilek Tut Derneği’nin düzenlediği 29 Nisan Dünya Dilek Günü dilek çocukları, aileleri ve dernek gönüllülerinin katılımıyla İstanbul Akvaryum’da kutlandı.

İstanbul Akvaryum, Bir Dilek Tut’un temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın düzenlediği ve 2010 yılından beri kutlanan “Dünya Dilek Günü” kapsamında kapılarını dilek çocuklarına açtı. Bu özel gün ile toplumda, dilek gerçekleştirme gücünün paylaşılmasına esin kaynağı olmayı amaçlayan dernek, aldığı destekle de hayati riskli hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini yerine getiriyor.

İstanbul Akvaryum bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen “Dünya Dilek Günü” kapsamında, Bir Dilek Tut, dilek çocuklarını, ebeveynlerini ve dernek gönüllülerini ağırladı. Konuklar, İstanbul Akvaryum’un Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 temasını ve 1 adet Amazon Yağmur Ormanı’nı gezerek unutulmaz bir gün yaşadı.

İstanbul Akvaryum’da, Karadeniz ile başlayan ve coğrafi rotayı takip ederek Pasifik’e kadar uzanan bir yolculuğa çıkan dilek çocukları, Türkiye’nin ilk kutup penguenlerinden  köpekbalıklarına kadar pek çok canlı türü ile tanışma fırsatı da buldu.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir