Dell, insanları teknoloji ile buluşturuyor

Etiyopya’daki 1,2 milyon öğrenciye ulaşan Dell, Hindistan’da 37 milyon insanın sağlık taramalarını iyileştirecek Digital LifeCare’i hayata geçirdi.

Dell, Etiyopya’da 422 farklı yerde bulunan 400 binden fazla genç ve 3 binin üzerinde eğitimcinin faydalanacağı 650 bin dolar tutarında bir bağış yaptı. Etiyopya Eğitim Bakanlığı ve Camara Education ile birlikte yürütülen proje kapsamında, 2016 ile 2019 yılları arasında binden fazla okula 30 binin üzerinde bilgisayar temin edilecek ve 1,2 milyon öğrenci bundan faydalanacak. 12 milyon dolar değerindeki inovasyon projesinde, 3 binden fazla öğretmen ve okul yöneticisine verilecek olan 16 milyon saatin üzerinde bilgi ve iletişim teknolojileri eğitimleri de yer alacak.

İhtiyacı olana teknoloji

Dell bu yıl, Hindistan hükümeti ve Tata Vakıfları ile işbirliği yaparak, Hindistan genelinde 150 bölgede 30 yaşının üzerindeki yaklaşık 37 milyon insanın sağlık taramalarını iyileştirecek ve hükümetin ülke genelindeki sağlık eğilimlerini takip etmesine yardımcı olacak bulut tabanlı bir analitik çözümü olan Digital LifeCare’i hayata geçirdi.

Hindistan’daki nüfusun yaklaşık üçte ikisi kırsal bölgelerde yaşıyor ve Digital LifeCare uygulaması, doktorluk diploması olmayan sağlık hizmetleri çalışanlarının hastaları görmelerini ve tüm hastaların aynı düzeyde bakım hizmetleri almasını sağlayan etkileşimli modülleri takip etmelerini sağlıyor.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir