Bornova Belediyesi Giysi Bankası ile ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor

Bornova Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi Giysi Bankası ile ilçede yaşayan dar gelirli vatandaşlara destek oluyor. Altındağ ve Doğanlar’da hizmet veren iki Giysi Bankası’ndan 2013 yılından bu yana 14 bin 407 aile yararlanırken, 228 bin 435 parça kıyafet dağıtımı yapıldı.

Giysi Bankası mağazalarında Bornovalı vatandaşların belediyenin kurduğu paylaşım noktalarına bırakılan yeni ya da ikinci el kıyafetler bulunuyor. Noktalardan toplanan giysiler ayrılıp temizlendikten sonra ütülenerek raflardaki yerini alıyor. Mağazalarda günlük kıyafetlerden gelinlik ve damatlığa kadar her şey bulunabiliyor. Giyim mağazaları gibi rafları düzenlenen ve haftaiçi her gün kapılarını açan Giysi Bankası’na gelen ihtiyaç sahipleri kendi istediklerini seçerek alabiliyor.

Bornova Belediyesi Giysi Bankası’na bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar Belediye’ye ya da Bornova’da dört ayrı noktada bulunan paylaşım noktalarına kıyafetleri bırakabiliyor. Kıyafet, oyuncak ve kitap bırakılabilen paylaşım noktaları Evka Mahallesi ve Kemalpaşa Mahallesi muhtarlık binaları önünde, Çamdibi Belgem binası önünde ve Forum Bornova’nın içinde yer alıyor.

İhtiyaç sahibi aileler için birçok proje ürettiklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “İhtiyaçlı vatandaşlarımız Dost Market’ten kartlarına her ay yüklenen kredi ile gıdadan temizliğe kadar alışveriş yapabiliyor. Hatta ayakkabı ve kıyafet ihtiyaçlarını da görüyorlar. Fakat kredilerini kıyafette harcamak istemeyen vatandaşlar giysi bankasına kayıt yaptırarak buradan da yararlanabiliyor” dedi.

Hazırlayan: Can Sırtıoğlu

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir