Tohum Otizm Vakfı Çanakkale’de otizm konusunda eğitim verecek

Tohum Otizm Vakfı’nın Sürekli Eğitim Birimi, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 11 – 12 Eylül‘de eğitimcilerle bir araya gelecek.   

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi’nin otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimlerin yenisi Çanakkale’de gerçekleşecek. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler veokulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitim olan otizmin belirtileri, bu doğrultuda eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde 50’sinde kontrol altına alınabiliyor ve gelişim sağlanabiliyor.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliği ile 11 – 12 Eylül’de düzenlenecek otizm eğitim atölyelerinde Davranış Yönetimi= Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Stratejileri, Otizmli Çocuklara İletişim Becerisi Kazandırma, Otizmli Çocukların Özel Eğitimi, Okul Öncesi Eğitim ve Kaynaştırma Eğitimi, Otizmli Çocuklara Özbakım Becerilerinin Kazandırılması ve Gelişimsel Yetersizlik Gösteren Çocuk Ailelerinin Eğitimi ve Ev Programı Geliştirme konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecek.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir