H&M Vakfı’ndan inovasyon yarışması

H&M Vakfı, globalchangeaward.com üzerinden her yıl düzenlenen inovasyon yarışmasının dördüncüsünü açtı. 2015’ten beri 151 ülkeden 8 binin üzerinde başvuru alan Global Change Award döngüsel inovasyonun öncüsü ve moda dünyasının Nobel Ödülü olarak adlandırılıyor.

Global Change Award, giysilerin genellikle depoda son bulduğu standart moda modelinden, malzemelerin yeniden kullanılabileceği veya geri dönüştürülebileceği döngüsel bir modele geçişi hızlandırmak için, H&M Vakfı’nın 2015 yılında Accenture ve Stockholm’de bulunan KTH Royal Institute of Technology iş birliğiyle başlatıldı.

H&M Vakfı ve H&M Hennes & Mauritz AB CEO’su Karl-Johan Persson; “Yeni fikirler değişimin temelidir, ancak onları ölçeklendirmek her yenilikçi için çok büyük bir zorluktur. Ortaklarımız Accenture ve KTH Royal Institute of Technology ile birlikte düzenlediğimiz hızlandırıcı programımızla önceki kazananların iş hayatlarına yıllar kazandırdığımızı gördük.  Şimdi, beş yeni döngüsel kahramanı kabul etmeye ve dünyanın en büyük endüstrilerinden birini yenilemek isteyen herkesi başvurmaya davet ediyoruz” dedi.

Küresel moda endüstrisinin ilerlemesini etkiliyor

The Council of Fashion Designers of America (CFDA) ve 2019 Global Change Award Uzmanlık Kurulu üyesi Steven Kolb; “İnovasyon ve iş birliği, modanın döngüsele geçişini ve daha sürdürülebilir bir geleceği sağlamasına liderlik ediyor. Global Change Award’un malzeme ve sistem geliştiricilerine verdiği destek, sadece bireysel başarının hızlandırılmasına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda küresel moda endüstrisinin ilerlemesini de etkiliyor” dedi.

Beklenmedik teknikleri, yöntemleri ve kumaşları ile önceki kazananlar inanılmaz bir inovasyon olanakları dizisi ve büyük zorlukların nasıl çözümlenebileceğini gösteriyorlar. Bu yılki başvuru süresi 29 Ağustos – 17 Ekim arası olacak. 2019 Nisan ayında, Stockholm Belediye Binası’nda düzenlenecek Büyük Ödül Töreni’nde ödül alacak beş kazananı moda, çevre, döngüsellik, girişimcilik ve inovasyon alanlarında geniş bilgi birikimine sahip uluslararası bir kurul seçiyor.

H&M Vakfı İnovasyon Lideri Erik Bang; “Bu yıl, verim, planlama ve kaynak kullanımı – ham maddeyi ürüne çeviren her yol üzerinde önemli etkiler yaratabilecek dijital yeniliklere daha dikkatle bakacağız.  Dijitalleşmenin, yolu engelleme, işlerin yapılış şeklini yeniden icat etme ve üretici, satıcı ve müşterilerin döngüsel hale gelmesine yardımcı olma potansiyeli var” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir