Meme kanseriyle mücadele için Işığım Pembe projesi

Avon, 2018 Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, dünya çapında 100 milyon kadının meme kanseri konusunda eğitilmesine yardımcı olmak hedefiyle Işığım Pembe projesini başlattı.

Avon, 2018 Meme Kanseri Farkındalık Ayı vaadi kapsamında global meme kanseri eğitimi kampanyası olan Işığım Pembe projesini hayata geçiriyor. Avon kampanyayla birlikte dünya çapında 100 milyon kadına ulaşmayı planlıyor.

Faaliyetlerini Dünya Sağlık Örgütü bünyesinde yürüten Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), kanserle mücadelede “önlemenin” kilit bir rol oynadığına inanıyor. Avon’un Meme Kanseri Vaadi, dünya çapında 100 milyon kadının Işığım Pembe projesi gibi eğitim girişimleri yoluyla meme kanserinin risk ve işaretleri konusunda eğitilmesini amaçlıyor.

IARC, “Global ölçekte kanser yükünde görülen endişe verici yükseliş” olarak nitelendirdiği durum ile başa çıkmak için halen yapılması gereken çok şey olduğuna vurgu yapıyor. IARC verilerine göre 18,1 milyon yeni kanser vakasının raporlandığı 2018 yılında, kanserden kaynaklanan ölümlerin sayısı ise 9,6 milyon olarak belirtildi.

Işığım Pembe projesi hayat kurtarıyor

Avon, meme kanseri konusunda eğitici bilgiler paylaşmak amacıyla, eşsiz ve güçlü bir kadınlar arası iletişim ağı yaratmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki 6 milyon temsilcisini seferber ediyor. Avon, dünyanın dört bir yanındaki kadınları eğiterek farkındalık yaratmak ve hayat kurtarmak için başta temsilcileri aracılığıyla olmak üzere, kullandığı birçok iletişim platformu üzerinden Işığım Pembe projesini duyurusunu yapıyor.

Avon’un meme kanseriyle mücadelesinde başlattığı yeni projesi Işığım Pembe ile ilgili olarak Avon CEO’su Jan Zijdervald; “Avon olarak hiçbir kadının meme kanseri konusunda karanlıkta bırakıldığı için hayatını kaybetmemesi gerektiğine inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki her bir kadının meme kanserinin risklerini, işaretlerini ve alması gereken aksiyonları bilmesini istiyoruz. Kampanyamız sayesinde dünyanın herhangi bir yerindeki bir kadında semptomların baş göstermesi halinde kanserin erkenden yakalanması ve mümkün olan en hızlı şekilde tedavi edilebilmesi sağlanacak” dedi.

Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül ise; “26 yıldır meme kanseriyle mücadele eden markamızın, dünya çapında başlattığı Işığım Pembe projesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız Türkiye’de sahip olduğumuz temsilci ağımızı meme kanseriyle mücadele için seferber ederek ülkemiz çapında tüm kadınların farkındalık sahibi olmasını sağlamak. Bu kapsamda da Türkiye’de Türk Kanser Derneği ile işbirliği içerisindeyiz” dedi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir