Çocuklara hayvan sevgisi aşılanacak

Hayvanları Koruma Günü kapsamında 13 – 14 Ekim tarihlerinde çocukların hayvan sevgilerini geliştirme, yardımlaşma, dayanışma ve hayvan hakları gibi kavramları pekiştirmeleri amacı ile Tepe Nautilus’ta atölye çalışmaları düzenlenecek.

Daha önce de sokak hayvanları için Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği iş birliğinde özel bir sergiye ev sahipliği yapan, köpek kulübesi ile sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşmasını sağlayan hayvan dostu Tepe Nautilus, bu kez de çocukların hayvan sevgilerini geliştirmeleri ve farkındalık oluşturmaları için özel bir atölye düzenliyor.

13-14 Ekim tarihlerinde, çocuklara hayvanların da bir yaşam hakkı olduğu bilincini oluşturmak amacıyla ücretsiz gerçekleştirilecek “Hayvanları Koruma Günü” kapsamındaki etkinliğinde; çocuklar hayvan barınaklarını boyayacak, “Sokak Hayvanlarının Yaşam Hakları” temalı pankartlar hazırlayacak ve günün anlamına özel minik ahşap hayvan maketleri yapacaklar. Çocuklar tarafından hazırlanan köpek kulübeleri ihtiyaç sahibi barınaklara bağışlanacak. Etkinliğe katılan her minik ziyaretçiye teşekkür sertifikası takdim edilecek.

İki gün sürecek etkinliklerle çocuklar hem yardımlaşma, dayanışma, hayvan hakları gibi kavramları pekiştirecek hem de eğlenceli atölye çalışmaları ile el becerilerini geliştirecek.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir