35. Ulusal Bilişim Kurultayı Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşecek

Türkiye Bilişim Derneği’nin 21-22 Kasım’da Ankara’da düzenleyeceği 35. Ulusal Bilişim Kurultayı, Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Kurultayda, panel ve konuşmaların yanı sıra “Microsoft’la Kodlama Eğitimi” başlığıyla iki gün boyunca şehit ve gazi yakınları ile dezavantajlı bölgelerden gelen 100 çocuğa kodlama eğitimi verilecek. 

Bu yıl 35’incisi gerçekleşecek Ulusal Bilişim Kurultayı, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1976’dan beri düzenleniyor. Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultaya, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacak. Kurultayın açılışı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe katılımıyla yapılacak.

100 dezavantajlı çocuğa kodlama eğitimi

Bu yıl “Dijital Ekonomi ve Ötesi” başlığıyla gerçekleşecek kurultaya, etkinliğin ana sponsoru Microsoft Türkiye’nin Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Dr. R. Erdem Erkul, Microsoft Türkiye Sektörel Çözümler Müdürü Dr. Anıl Çekiç, Microsoft Türkiye Teknoloji Stratejisti Aydın Aslantaş ve Kurumsal Hizmetler Ankara Grup Müdürü , Bora Kıvrak “Dijital Toplum” paneline konuşmacı olarak katılacak. Kurultay dâhilinde, “Microsoft’la Kodlama Eğitimi” başlığıyla iki gün süreyle şehit ve gazi yakınları ile dezavantajlı bölgelerden gelen 100 çocuğa kodlama eğitimi de verilecek.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir