Tohum Otizm Vakfı Batman’da eğitim verdi

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 8- 9 Ocak ‘ta aileler ve eğitimcilerle buluştu. Fernas Ortaokulu’nda Garanti Yatırım sponsorluğunda özel eğitim materyali donatılan sınıfların açılışı ile başlayan program, Tohum Otizm Vakfı tarafından Batman Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda düzenlenen atölyeler, otizm konusunda uygulamalı eğitimler ile devam etti.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler ile bu kez Batman’daki aile ve eğitimcilerle buluştu. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yarısında otizmin belirtileri kontrol altına alınıyor ve gelişim sağlanıyor

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman OTİDER iş birliği ile 8 – 9 Ocak’ta düzenlenen otizm eğitim atölyelerinde Otizm Farkındalık Semineri, Davranış Yönetimi: Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Stratejileri, Ayrık Denemelerle Öğretim, Öz Bakım Becerileri,İletişim Becerileri, Serbest Zaman Etkinlikleri, Otizmli Çocuklara Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma, konuları anlatılarak ve uygulamalı eğitimler verildi.

0 cevaplar

Bir yorum bırakın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir